Sledujte náš

Pro nekonečné chvíle

Místo, kde se pozemské starosti ztrácí v čase

Na počátku byla cesta

"Na jaře roku 2015 jsem jel na dovolenou do Neapole. Když jsem se jeden večer procházel přístavem, všiml jsem si na zahrádce jedné z mnoha trattorií skupiny přátel. Jen tak seděli a pokuřovali u bujaré diskuse doutníky. Jev, kterého by si asi většina z nás jen tak nevšimla. Mne to ale nedalo a zcela zaujat jsem zasedl k jednomu z volných stolů opodál. Jal jsem se nasávat atmosféru.

Po přijezdu do vlasti jsem se okamžitě začal zajímat - o tabák, doutníky, ručně balené, ty nejlepší. Zamiloval jsem se.

Ptal jsem se tehdy, zda-li v Brně existuje místo, kde si může člověk jen tak sednout a nehledě na počasí či roční dobu si svůj doutník vychutnat?
Ideálně se sklenkou kvalitního rumu na osvěžení. Je zde takové místo klidu, odpočinku, místo pro přátele či obchodní schůzky?

Není... Nebylo.

Vydal jsem se do zemí Karibiku. Navštívil jsem Kubu, Honduras a Nikaraguu. Učil jsem se o pěstování tabáku, ručním balení doutníků, pěstování třtiny a výrobě rumů. Získal jsem obchodní partnery s exkluzivním zastoupením v Čechách.

Postupně začala vznikat myšlenka doutníkového klubu. S myšlenkou jsem se svěřil pár lidem, oni se svěřili několika dalším a vznikl tým zapálených lidí. Pak už to šlo pěkně postupně a i přes občasné komplikace se podařilo Excellence Cigar Club k 21. září 2018 slavnostně otevřít.

A tak děkuji vám, návštěvníkům Neapolského nábřeží, děkuji vám, partnerům ze Střední Ameriky, děkuji všem, kdo jste dali ruku nebo i jen dobrou radu k dílu a děkuji vám všem, kdo do klubu zavítáte a pochopíte onu myšlenku na vlastní kůži."

Zakladatel a majitel klubu, P.D.

Doutník jako styl života

Díky nabídce společnosti Cone Store s.r.o. můžete vybírat doutníky z různých koutů světa. Nejčastěji si ale u nás vychutnáte ty z Kuby, Nicaraguy, Kostariky, Hondurasu a Ekvádoru. Přinést si můžete i své vlastní oblíbené doutníky a uschovat si je v našem humidoru.

Co člověk, to chuť

Pro ještě chutnější požitek z kvalitního doutníku najdete v našem baru samé dobré pití. U nás si spolehlivě pochutnáte na vybraných rumech z celého světa, whisky a bourbonu, koňaku, vínech českých i světových, šampaňském, kávě z karibské oblasti, exkluzivně míchané pro náš klub, nebo čaji z Cejlonu.

Užít si chvíle po svém

Vybavení klubu jsme navrhli tak, aby se vám u nás dobře sedělo ve volném čase i při obchodní schůzce. Proto nechybí wifi připojení, televize se snadným připojením k počítači a pro fajnšmekry tematické čtení, šachy a poker. Jediné, co tu nikdy mít nebudeme, jsou hodiny.

„Když nebudu moct v nebi kouřit doutník, nepůjdu tam.“

Mark Twain